ІСТОРИКО - КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ ШИРОКОГО ПРОФІЛЮ "ПАМ'ЯТЬ"

МИ ВІТАЄМО ВАС У МУЗЕЇ « ПАМ'ЯТЬ ».

Музей «Пам'ять» був створений у 1980 році. Ідея створення музею належить вчителю історії Левченко Надії Григорівни . Базою для створення музею послужив матеріал, зібраний групою «Пошук» , освещаюшій історію заснування та розвитку селища Ольховатка , бойову і трудову славу жителів , історію школи.
Протягом багатьох років у музеї працюють активісти з учительського колективу та учнів під керівництвом директора школи Благушіна Федора Івановича , які входять до ради музею.
Музей розміщений в 5 залах , в яких розташовуються експозиції:
Історико - краєзнавчий відділ.
Картина - діорама оборони Ольховатки в роки Великої Вітчизняної війни .
Історія школи .
Світлиця .
Давайте ознайомимося з експозиційними розділами музею.
До складу музею входять і три пам'ятники , які знаходяться на території смт. Ольховатки :
Братська могила загиблим воїнам, що захищали селище.
Пам'ятник - меморіал загиблим ольховатцям .
Братська могила в с. Іллінка ...
Перед Вами куточок - фото , присвячені пам'яті воїна- інтернаціоліста , випускника нашої школи , який загинув при виконанні інтернаціонального обов'язку в Афганістані.

МузейЧенокал Олександр Ігоревич воїн - інтернаціоліст.

На стінах знаходяться картини відомих художників , подаровані випускниками школи в різні роки , що є однією з традицій школи.Музей
Картини музей
Музей неодноразово нагороджувався Грамотами обласного Центру туризму і краєзнавства Єнакіївського відділу освіти . 25 липня 2008 музею присвоєно звання «Зразковий музей».
За роки роботи музею в ньому побували численні делегації з різних куточків країн СНД : Москви, Мінська , Санк -Петербурга , Риги , 3 делегації з Німеччини.
У 1985 році до 40-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні була відкрита картина - діорама , на якій зображено епізод бою оборони Ольховатки і подвиг Героя Радянського Союзу Утіна Василя Ілліча ...

Діорама

Діорама

Восени 1941 року , після важких кровопролитних боїв , просування фашистських військ в глиб нашої країни було знято. Лінія фронту пройшла біля нашого селища , огинаючи його з трьох сторін по височинам . Важкі оборонні бої в околицях Ольховатки тривали з листопада 1941 по липень 1942 року - 9 місяців. Німці завзято і жорстоко намагалися прорвати лінію фронту на цій ділянці , тому що їм не було можливості перекидати свої частини на інші ділянки фронту. У оборонних боях за Ольховатку брали участь 4 дивізії : 74- та Таманська , 296- та , 15 -та гвардійська та 353 -та стрілецька дивізія. В експозиції зібрані матеріали про участь в оборонних боях за Ольховатку , Іллінку , Оленівку та Дебальцеве воїнів 95 - го погранполка особливого призначення , який перебував у складі 74- ї Таманської дивізії , вів бої в наших краях з грудня 1941 року по лютого 1942 року.

Діорама

Лінія фронту

З 5- го по 9 грудня німці повністю майже безперервно атакували рубіж оборони Оленівка - Ольховатка - Софії - раєвка , прикордонники відбивали по 8 атак , особливо відзначилася в цих боях рота автоматників на чолі із заступником політрука качиних Василем Іллічем .

Діорама

На картині зображений бій , який проходив 10 грудня. Сили противника у багато разів перевищували , але наші воїни зухвало і безстрашно обороняли рубіж , щоб не допустити прориву ворожих військ. Закінчувався день. Німці пішли в чергову атаку. Прикордонники вели прицільний вогонь. Падали німецькі солдати , але вперто просувалися вперед , наростав мінометний вогонь. Осколком міни Утін був поранений в руку , але продовжував вести вогонь. Гітлерівці підібралися впритул до окопів , тоді Утін , превозмагая біль , вихопив уцілілої рукою пістолет і підняв в атаку прикордонників. Удар був настільки стрімким , що фашисти не тільки відступили назад, але і залишили тільки що захоплену висоту. Утін продовжував вести вогонь , але що причаївся ворожий автоматник буквально прошив його чергою. Утіну було посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. На стендах - карта бойового шляху 95- го погранполка особливого призначення і Клопотання про присвоєння качиних звання Героя Радянського Союзу.

Діорама

У цьому залі також знаходяться інші картини: «Дорогий батьків» , «Повітряний бій над Ольховатка » , портрети командирів даної ділянки фронту.
У вітринах - велика кількість предметів , знайдених на полях битв на території селища .
Перед Вами композиція , виготовлена ​​з осколків мін і снарядів , називається «Вибух ».
Діорама була створена за безпосередньої допомоги обласної Ради ветеранів та його голови Кулаги Івана Івановича .

ІСТОРИКО - КРАЄЗНАВЧИЙ ВІДДІЛ МУЗЕЮ

Історико - краєзнавчий відділ музею починається « З глибини віків». Близько трьохсот мільйонів років тому на території нашого краю було море. У ньому мешкали різноманітні молюски , черепашки . Про це свідчать численні знахідки, зроблені пошуковців у різні роки : скам'янілі черепашки, молюски різних розмірів , відбитки черепашок на глинистих сланцях . Пройшли мільйони років , море відступило , оголилася поверхню заросла стародавніми лісами з папоротей , хвощів , плаунів . Ці ліси дали початок кам'яному вугіллю в нашому краї : знайдено відбитки листя , шматки скам'янілої кори і стовбурів дерев. З часом на території нашого краю піднялися гори Донецького кряжа. Пройшли ще мільйони років , перш ніж з'явилася людина (близько 150 тисяч років тому). Це був неандерталець . На стендах розташовані знаряддя праці людини, що жила 10-15 тис. років тому.
Фото музейФото музейФото музейФото музей
На території нашого краю жили стародавні племена скотарів. В 13 віці в наш край прийшли монголо - татари , і наш край став Диким полем , потім частиною Кримського ханства. У часи Російської держави край почали заселяти селяни-втікачі . Почалося нове заселення та освоєння земель.
Роком освіти нашого селища вважається 1720 . Становлення і розвиток Ольховатки в повоєнний час і період перебудови. Основним і єдиним прідприємство селища є шахта « Ольховатська ».
Особливе місце у відділі краєзнавстві займає експозиція , присвячена участі ольховатцев у Великій Вітчизняній війні. Важкий слід залишила війна в селищі. 1880 жителів брало участь у військових діях , нагороджені урядовими нагородами 1517 учасників війни , з них 3 Героя Радянського Союзу. 418 ольховатців загинули на полях битв. Сотні зруйнованих будинків , десятки вигнаних до Німеччини жителів. Ми пам'ятаємо про полеглих , шануємо живих .

Музей

В музеї можна побачити стенди, які розповідають про ветеранів , які обороняли і звільняли Донбас , Єнакієве , Ольховатку , про боротьбу партизанських загонів проти фашистських загарбників на території нашого краю. Наш земляк Компанієць Петро Макарович був керівником одного з партизанських загонів.

МакетМакетМакет

МакетМакет-схема Ольховатка - Ільїнка

«ІСТОРІЯ ШКОЛИ »

Ця експозиція була відкрита до 100 - річчя школи в 2000 році.
Уздовж невеликих річечок , далеко від центральних магістралей розташований наше селище . Він був утворений в 1720 -му році. У 1900 році в селищі була побудована перша 4- х класна земська школа. У ній працювало 5 вчителів і навчалося 26 дітей . Будівля цієї школи і зараз збереглося в центрі поселка.В 1926 була побудована семирічна школа. Під час війни 1941-1943 року вона була закрита. Почала працювати з вересня 1943 року народження, після війни школа отримала статус середньої. Умови , в яких навчалися діти , були складні . Школа складалася з 7 будівель , які знаходилися на відстані 2,5 км один від одного. У школі навчалося вже 710 учнів і працювало 26 вчителів .
Селище потребувало нову будівлю. У 1963 році хлопці отримали нову будівлю школи на 520 мест. Но чисельність населення селища росла , і з ініціативи директора школи Благушіна Федора Івановича , який очолював і очолює школу з 1957 року , в 1976 році стала до ладу нова будівля школи .В 1999-2000 роках у школі навчалося 836 дітей.
Ознайомтеся з традиціями школи , та її історією. Для нас зараз стали історією трудові табори . А учні смт.Ольховатки середньої школи більше 20 років працювали і відпочивали влітку .
Тут зібрано багато цікавих і унікальних експонатів : шкільні парти з земської школи (1910-1923 роки) , чорнильниця , яку подарував випускник 1928 року, портфель 1927 року, переданий музею колишньою вчителькою . У музеї є схема -макет селища , який у 2005 році подарували школі випускники Єнакіївського торгового технікуму . А це форма і документи , які передав музею випускник школи , ветеран Великої Вітчизняної війни Герой Радянського Союзу Рижков Іван Єрмолайович .

Музей НВК № 16

На стендах - випускники школи. Ми пишаємося багатьма з них.
Музей НВК № 16 Приїжджаючи на зустрічі , вони розповідають про свої досягнення і передають школі документи , предмети, пов'язані з їх роботою.

Музей НВК № 16

Випускникам школи буде присвячена нова експозиція . Пошуковці збирають і оформляють матеріали.

Музей НВК № 16Музей НВК № 16Музей НВК № 16

Запрошуємо Всіх бажаючих відвідати ІСТОРИКО - КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ ШИРОКОГО ПРОФІЛЮ "ПАМ'ЯТЬ".

Чекаємо на Вас!

Кiлькiсть переглядiв: 177

Коментарi

  • Antinews

    2017-09-20 12:36:19

    [url=https://nvzmk.ru/uslugi/proektirovanie/]Проектирование металлоконструкций | Новинский завод металлоконструкций[/url]...